Ana sayfa Büyü Büyü Nedir ?

Büyü Nedir ?

2068
2
PAYLAŞ
Büyü Nedir

Büyü nedir ile ilgili herkesin merak ettiği asıl konu “Büyünün nasıl yapıldığıdır.” İnsanlarda merak uyandıran bir konu olan büyü yapmak ve öğrenmek için farklı kaynaklar araştırılır. Ancak büyü zannedildiği kadar basit bir şekilde yapılamamaktadır.
Büyü, filmlerde göründüğü gibi basit ve anlamsız sözcükler ile yapılmaz. Büyü Allah’ın isimleri ve ayetler ile yapılır. (asıl tehlikeli kısımda burasıdır).

Bunu yapan kişiler Esma ve Ayetleri pis mekanlarda ve pis kokular eşliğinde tersten yazarak veya okuyarak yapar. Hatta daha ileriye gidip kişiyi etki altına alabilmek için adet kanı, bazı hayvanların kanları ve haram olan bazı hayvan kemikleri, hayvanların vücudlarının bazı yerlerine yazarlar ve yapılan bu işlemlerden sonra görevi cinlere devrederler. Hadis-i şerifte buyurulduğu üzere
Helake sürükleyen yedi şeyden biri büyüdür.” Buhari

Büyü nerede yapılır

Hz. Ali’nin Resûlullah’tan rivayet ettiği nakledilen, “Allah Zühre’ye lânet etti; çünkü Zühre, Hârût ve Mârût adlı iki meleği fitneye sevketti.” bilgi de sahih değildir. (İbn Kesir, a.y)

Büyü nedir?

Kur’anı Kerim’de Bakara Suresi’nin 102. ayetinde büyü hakkında bilgi verilmektedir.
Bu ayette Cenab-ı Hakk, şöyle buyurmaktadır:
“Süleyman’ın hükümranlığı hakkında onlar, şeytanların uydurup söylediklerine tabi oldular. Hâlbuki Süleyman asla kâfir olmadı. Fakat o şeytanlar kâfir oldular. Çünkü insanlara sihri ve Babil’de Harut ile Marut isimli iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı.

Hâlbuki o iki melek : ‘Biz ancak bir imtihan için gönderildik, sakın büyü yapmaya cevaz verip de kâfir olma’ demedikçe bir kimseye öğretmezlerdi. İşte bunlardan kişi ile karısını ayıracak şeyler öğreniyorlardı, fakat Allah’ın izni olmadan bununla hiç kimseye zarar verebilir durumda değillerdi.

Onlar, kendilerine zarar verecek, faydası dokunmayacak bir şey öğreniyorlardı. Andolsun ki, onu her kim satın alırsa, ahirette onun bir nasibi olmadığını gayet iyi biliyorlardı. Fakat karşılığında canlarını sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bunu bilselerdi!”

Not : Büyünün ne için yapıldığını anlayabilmek için hangi cinlere yaptırıldığı bilinmelidir. Çünkü, büyü yaptığını söyleyen kişiler cin aracılığı ile bu işi yaptığını söylerler.

Büyü nedir büyücülüğün tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Öyle ki, Hazreti İbrahim’in Peygamber olarak gönderilmiş olduğu babil halkı önce ruhlara, daha sonrasında yıldızlara ve aylara kendileri tarafından yapılan putlara tapmaya başladıkları rivayet edilir.

Günümüzdede inancı zayıf olan kişiler arasında yaygın olarak inanılan yıldız falına inanma yıldızların gücüne ve enerjisine inanış babil döneminden kalmıştır.

Hazreti İbrahim, ayet-i kerimelerde açıkça görüldüğü üzere, o dönemde muhattaplarını ikna etmeye çalışırken sık sık ay, güneş ve yıldızlara atıfta bulunulmuş o dönemde insanlar tarafından değerli görülen meselelerde gün yüzüne çıkmıştır.

Büyü nedir Babilliler o dönemde cinleri yardım için çağırma gücüne sahip olduklarına ve gizli güçleri istedikleri gibi kullanacaklarına inanmışlardır. Bu olaylar Mısır medeniyeti üzerindede büyük etkiler bırakmıştır.

Babil döneminden kalan falcılık ve sihirbazlığı dahada ilerleten Mısırlılar bir çok meseleyi büyüyle çözmeye çalışmış gözbağcılık yapıp her konuda illüzyona başvurmuştur.

Esri Mısır döneminde dünyalarını yalan üzerine kuran büyücüler ve sihirbazlar onları bu işe sevkeden Firavunların emrinde bir çok fenalık yapmışlardır.

Büyü nasıl yapılır

Büyü nedir Bazı yahudilerde sihir ve büyü işleri yapmaktaydı. Cin çağırmak, kötü ruhları esir alıp hapsetmek, gizli güçler kullanıp harika şeyler yaptığını göstermek, büyü ve efsun gibi şeyler yahudilerde arasında çok yaygındı.Ancak bunların kaynakları İsrailoğulları veya Tevrat değildi.

Onların batıl inançları tılsımlardan güç kazanmak büyüden kuvvet almaya bağlı olarak Kabalizm gibi eski Mısır dönemlerindeki putperest anlayışı ve firavunun sihirbazlarına dayanıyor hatta babil dönemine kadar izleri görünebiliyordu.

Büyü nasıl etki eder ?

Sihir/Büyü, insanları etkilemek ve teslim almak için kullanılır. Gönül ve bedeni teslim almak, insanları hasta etmek, karı ve kocayı etki altına alıp ayırmak gibi bir çok şeyde büyü ve sihir kullanılmaktadır. . Sihir ve büyünün şerrinden ve zararından Allah’u Tealaya sığınmalıyız. Büyünün yapılışı ilmi bir kaynağa dayanmıyorsa hurafedir tesir etmez.

Bugüne kadar yapılan gözler neticesinde büyü özellikle ip, saç, tırnak , elbise gibi şeyler aracılığı ile yapılır.

Bir önceki makalemiz Cin Suresi Okunuşu ve Meali inceleyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. iki melek kafir olma karşılığında insanlara büyü ve sihir öğretiyorlardı. Onlardan karı-koca arasını açan şeyleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here