Ana sayfa Korunma Yolları Duanın cinlerde etkileri

Duanın cinlerde etkileri

2344
0
PAYLAŞ
Duanın cinlerde etkileri

Duanın cinlerde etkileri İbn-i Eb’id-Dünya anlatıyor: İbn-i Lahia yolu ile Kays b. Haccac’dan nakl edilmiştir: Şeytanım bana dedi ki; ben ağzına girdiğimde, deve gibi hissediyor idim; şimdi ise bir serçe gibi oldum.

Neden? dedim
Çünkü sen, Allah’ın kitabını okuyarak beni ufaltıyorsun duanın cinlerde etkileri ile eriyorum ufalıyorum, dedi.
Ebu Hureyre(R.A)’dan nakl edilmiştir.Allah’ın Resulü (S.A.V) şöyle buyurmuşlardır.

Mü’min şeytanını, kişinin devesini ağılında tımar ettiği gibi tımar eder.
Halid el-Velid’den nakl edilmiştir. Hanımımla beraber Hz. Ömer’e gitmek üzere yola çıktık. Bir evde konakladık, Onları bir araya topladım. Yüksek sesle Kur-an’ı kerim okumaya başladım.Bir şeyin aradan uçup gittiğini gördüm.Onlara ne olduğunu sorunca şöyle cevap verdiler:

Şeytanlar bizi kaptı ve bizimle oynadılar. Sen yüksek sesle Kur-an’ı Kerim okuyunca bizi bırakıp kaçtılar.
İbn-i Akil El Funun’un şöyle anlatmıştır:

Bağdat’da bir ev vardı. Oraya giren sabaha kadar çıkmıyordu.Bir defasında bir adam geldi içeriye girdi ve durumunu merak ettik. Sabah olunca adam sapa sağlam evden çıktı. Komşular hayret ettiler.
Adam bir müddet orada ikamet ettikten sonra ayrılıp gitti. Sağ kalışının sebebini soranlara verdiği cevap şu oldu :

Ben gece orada yatsı namazını kıldıktan sonra bir parça Kur-an’ı Kerim okudum.Kuyudan birden bir genç belirdi ve çıkıp bana selam verdi.O anda dona kalmıştım genç bana :

Korkma! Sana bir şey yapmayacağım, bana Kur-anı Kerim’den bir şeyler öğret, dedi.Arzusunu yerine getirdim ve:

Allah aşkına şu evin durumunu bana bir anlatıver, dedim.

Biz Müslüman cinleriz; Kur-an’ı Kerim okur kendimizi teselli ederiz. Ne var ki, buraya hep Allah’ın emir ve yasaklarına uymayanlar geliyor, toplanıp içiyorlar. Bizde onları kovuyoruz.

Gece senden korkuyorum gündüz gel!
Olur, öyle yaparım dedi ve gündüzleyin kuyudan çıkmaya başladı. Ona alıştım. O okurken birde baktım sokakta havas okuyan biri durmadan :

Debib, nazar, cinlerden sana sığınırım, diyip duruyordu. Bunun üzerine kendine alıştığım cin:

Bu nedir? diye sordu.
Havas okuyucusu.
Onu istiyorum, dedi. Bunun üzerine ayağa kalktım, onu içeriye soktum.Birden kendimi, tavanda dolaşan ejderha halinde bir cinin karşısında gördüm.

Adam havas okudu Ejderha hala tavanda sarkıp duruyordu. Nihayet mendilin içine düştü. Onu alıp zembiline koymak istedi, mani olunca bana :

Neden avımı bana vermiyorsun? dedi. Bunun üzerine ona bir dinar verdim gitti. Birde baktım ki, o ejderha cin oluverdi. Zayıflamış sararmış bir halde ortada durup erimeye başladı.

Ne var dedim ?
Bu adam beni bu havaslarla öldürdü. Artık iflah etmem. Dikkat et! Kuyudan bir ses duyucaksın ve dağlub olacaksın, dedi. Hakikaten de geceleyin kuyudan bir çığlık duydum, mağlub oldum. İşte o gün bugündür evde hiç kimse barınamıyor.

Cinlerin şerrinden korunmak için okunması gereken dualara buradan ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here