Ana sayfa Cinler Alemi Hüddam, Hüddam nedir, Hüddamlık ilmi

Hüddam, Hüddam nedir, Hüddamlık ilmi

36891
14
PAYLAŞ
Hüddam

Hüddam, Bazı kimseler insanlar ve cinler arasında köprü görevindedirler. Bir şeytani cinni musallat olduğu bedeni terk etmez ise araya hüddam olarak bilinen bu kişiler girer.

Hüddamlar bedeni terk etmeyen cinniyi yakma ilmine sahiptir. Fakat bilinmelidir ki hüddamlık insanın kendi kendine öğrenebileceği birşey değildir. Ancak başka bir hüddamdan el alanarak olunur.

Hüddamlar sadece cin musallatı son aşamasına yani ölüm aşamasına geldiyse müdahale ederler. Dikkat edilmesi gereken nokta şudur ki onlar bu ilmi Allah’ın izni ile sahip oldukları için asla yaptıkları yardım karşılığında para almazlar.

Bazı hüddamların başlarından geçen bazı olayları anlatacağım.

Hüddam nedir ?

Çanakkale’de yaşayan ve Harun hoca ismiyle bilinen hüddam kendisi ölü yıkayıcılığı ile geçiniyor. Nasıl hüddam olduğunu sorduğumuzda ise bize şunları anlattı

Ailem köyde yaşıyordu. Bende 9-10 yaşlarındaydım. O yıllarda çok yoksul olduğumuz için yağmurdan korunma amaçlı naylon bir ceketim vardı. Evimizde topraktan bir ocakta annem yemek hazırlarken bende oturmuş onu izliyordum.

Annem komşuya gitti. Ben ocakta yanan ateşi izlerken uyuya kalmışım. Bir acıyla uyandım. Ateşin yanında uyuduğum için üstümdeki naylon ceket erimiş ve vücuduma yapışmış yanıyordum.

Bağırarak evden çıktım. Annem ve komşular beni tutup yanan ateşi söndürdüler. Acıdan kıvranıyor ve bağırıyordum. Çığlık çığlığa bağırırken annem ve komşumuz yanan yerlerime yoğurt sürdüler.

O sırada hatırladığım kadarıyla iri bir varlık gözlerimin önünde belirdi. Karşımda beliren şey bir cin miydi melek miydi şuanda bilmiyorum. Ama oturmuş bana bakıyor ve nefesiyle yanan yerlerime üflüyordu.

İyileşme sürecimdede bu varlığı bir kaç kez daha gördüm. Her birisinde yanan yerlerime “Allahü la ilahe illa hüvel hayyul kayyum” diyerek üflüyordu. 20 yaşlarıma geldiğimde gördüğüm görüntüler sebebiyle bir hocaya gitmeye karar verdim.

Hoca bende farklı şeyler olduğunu hüddam’a göndereceğini söyledi. Ölü yıkayıcısı bir adamın yanına götürdü beni. Adam bana baktığında senin vaktin gelmiş eğer insanlara yardım etmek istiyorsan sana el vereceğim.

Eğer istemiyorsan seni gördüğün hayallerinden kurtarırım kendi hayatına bakarsın dedi. Bende el vermesini kabul ettim. Ondan el aldım. Elime ve sırtıma şekiller çizdi. 7 gün içerisinde Kur’an-ı Kerim’i hatmetmemi 7 gün abdestsiz toprağa basmamam gerektiğini ve belli namazları kılmamı bu süre içerisindede kimseyle konuşmamamı söyledi.

Bunları yaptıktan sonra gözlerimdeki perde kalktı. Cinler alemide diğer alemin varlıklarıda bana görünür oldu. Bir hüddam ancak 1 kişiye el verebilir. El vereceği kişininde çocukluktan gelen bir takım özellikleri olması gerekir. Göz perdesi kalkan insan neler görür diye sorduğumda ise bana söyledikleri şunlar olmuştu;

Hüddamlık ilmi

Hüddam ilmini öğrendiğimde ve gözlerimdeki perde ilk kalktığında güneşi dahi göremez olmuştum. Hava bana hep puslu ve gri gelirdi. Mezarlıklarda pis yerlerde ve insanların çevresindeki cinleri görüyor müslüman olanlar beni gördüklerinde selam verirken şeytani ve tehlikeli cinniler bana lanet okuyordu.

İlk zamanlar korkudan gözüme uyku girmezdi. İnsanların çevresinde çeşit çeşit cinnileri hatta insan şekline bürünmüş bazı şeytani varlıkları bile görüyordum. Cesedini yıkadığım bazı ölülerin büyücü olduğunu alınlarında beliren işaretlerden anlıyordum.

Bu kimselerin cesedinin başında onlara yardımcı olan kafir cinler biran olsun ayrılmazdı.

İzmirde yaşayan ve Ahmet hoca olarak bilinen bir hüddam’ın ise bu ilmi öğrenmesi hayatının ilerleyen dönemlerinde olmuştu. Ahmet hocanın anlattıkları şöyledir ;

30 yaşlarımın sonunda trafik kazası geçirmiştim. Gözlerim açık çevremde olup bitenleri görüyor ama tepki veremiyordum. Hastanede ise doktor yakınlarıma öldüğümü söyledi. Ne olup bittiğine anlam veremiyordum. Ben buradayım, ölmedim diye seslenmeye çalışsamda kimse beni duymuyor baş ucumda ağlıyorlardı.

Bedenimi morga kaldırdılar. O karanlık ortamda kendi kendime yardım istemek için bağırıyordum. Fakat artık anlamıştım ki ölmüştüm.

Bu kadar mı ?

Bu muydu kısacık ömrüm ?

Böylesine erken bitmemeliydi diyordum.

Kendimi bir bunalım halinde içinden çıkılmaz korkunç bir halde hissederken morgda kapalı olduğum dolabın açıldığını ve bir takım beyaz varlıkların bedenimi yıkadığını gördüm. Vücuduma bu varlıklar abdest aldırıyordu.

Sanki bir ölüyü yıkarcasına sonra gözümü açtığımda acil serviste başımda doktorların olduğunu gördüm. Bir kaç kez kalbim durmuş ve tekrar çalışmış. Hastaneden çıktıktan sonra geçmiş olsun ziyaretime gelen ve hüddam olduğunu bildiğim bir büyüğüm bana el almak için uygun olduğumu istersem bunu yapabileceğini söyledi.

Bende kabul ettim. 7 gün içerisinde dediklerini yaptım, ve göz perdem kalktı. Yılın bazı günleri olur ki yer ve gök arasında cinlerin, ifritlerin doluşması nedeniyle güneş bile görünmez.

Hüddamlar cinleri kontrol edebilme ve gerekirse öldürebilme ilmine sahip olurlar. Cinlerde Allah’ın yarattığı kullar olduğu için hiçbir zaman bir hüddam 7 kere uyarmadan bir cinniyi öldürmez.

Karıştırılmaması gereken bir durum vardır ki buda insan hüddamlar olduğu gibi cinlerdende hüddamlar vardır. Onlara hadim’de denir. Genelde internette yayılan bilgilerin eksikliğinden dolayı insanlar insanlardan olan ve cinnilerden olanları birbirine karıştırarak yanlış işlere kalkışıyorlar.

Büyü ve sihirin ilk öğreticisi olarak bilinen Harut ile Marut makalesini inceleyebilirsiniz.

14 YORUMLAR

  1. Bende hüddam olmak istiyorum insanlara yardımcı olmak istiyorum bana el verecek kim var 30 yaşındayım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here