Ana sayfa Cin kabileleri Cin Padişahı Mihrez

Cin Padişahı Mihrez

19529
0
PAYLAŞ
Mihrez

Mihrez, Şeytanın soyundan olan ve cin padişahları arasında en tehlikeli ve güçlü olan şeytanın çocuklarından bir tanesidir. Şeytanın peşinden giden kafir cinnilerdendir. Bu güçlü cin padişahı bütün cin kabilelerinide yönetebilir. Ona en bağlı kabileler ise Zuzula ve Cuhenna cin kabileleridir. Anlatılanlara göre şeytan Allah’a isyan ettiğinde Mihrez’de onun peşinden gitmiş ve tarih boyunca yaşamış bütün peygamberlere düşmanlık beslemiştir.

Onu diğer padişahlardan ayıran en büyük özellik ise insanların hepsine düşman olmasıdır. Çünkü Mihrez insanların diğer varlıklardan üstün olduğunu kabul etmediği için tıpkı babası şeytan gibi tek istediği insanların kötülüğüdür. Oda diğer cin padişahları gibi genel olarak insanlara gözükmez.

Ancak sadece zaman zaman hüddamlara ve peygamberlere gözüktükleri onlarla iletişim kurdukları bilinmektedir. Tanınmış bir hoca cin padişahı Mihrez ile ilgili başından geçmiş bir olayı bizlere şöyle anlattı.

Cin Padişahı Mihrez

Cinlerin musallatına maruz kalmış insanlar kurtuluş yolu aramak için bana gelirdi. Bende onlara yardım etmek için alimlerden öğrendiğim şekilde çareler bulurdum.Bana gelen bütün musallatları bir şekilde kurtarıyordum. Ancak musallata uğraşayan bazı kişilerin ölümlerine engel olamıyordum. Daha önceki vakaların ölümle sonuçlanmaması sebebiyle tedirgin olup korkuya kapıldım. Bilmediğim bir şeyler mi var diye düşünürken birer hafta arayla 3 kişinin musallat olan cinler yüzünden ölmesi beni çaresizliğe itmişti.

Bir gece kapı çalındı. Cin musallatına uğramış olan adam hiç duymadığım şeyler söyleyip çevresindeki insanlara saldırıyordu. Akrabaları onu durduramadığı için ellerini ve ayaklarını bağlayarak bana getirmişlerdi. Hemen bilmiş olduğum duaları okumaya başladım. Ancak ne okursam okuyayım bu güçlü cini bedenden gönderemiyordum. Hatta ben dua ederken dahada güçleniyordu.

Birden gözlerime bir perde indi. Çevremde bulunan insanların yüzlerini seçemesemde görebiliyordum. O sırada odanın içinde kara çarşaflı bir kadının olduğunu farkettim. Bize bakıp gülümsüyordu. İlginç olan ise ne yöne dönsem bu kadın vardı. Sanki ışık kadar hızlıydı. O kadına dönerek ey şeytan sende kimsin ? dedim.

Bu kara çarşaflı kadın bana ben Mihrez El Ahmer’in karısıyım dedi. Bismillah..

Anladım ki bu cin musallat olmuş adama dua okumaya devam edersem benim başıma gelecek olanları engellemeyede kimsenin gücü yetmezdi. Çünkü bu adama musallat olan cin Mihrez’in karısıydı. O gece bir daha cin çıkartmamaya tövbe ettim. Çünkü bu dünyada peygamberler dışında kimsenin gücü cin padişahı mihrez musallatlarını düzeltmeye yetmezdi.

Bu insanların böyle büyük bir musallata uğramalarının nedenini ise büyük dahi bilmiyoruz. Mihrez’in çocuklarından birini çağırıp ona zarar vermiş belkide ölümüne sebebiyet vermiş olabilirlerdi.

Hadis kaynaklarında yer alan bir diğer olay ise şu şekilde anlatılmıştır;

Peygamberimiz bazı sahabeleri mescitte toplar, ve az sonra şeytanın geleceğini ona sorduğumuz şeyleri cevaplayacağını söyler. Bir süre sonra kapı çalar. Peygamberimiz bu gelen yaratılanların en lanetlisi olan şeytandır der. Şeytan içeri girer. Bu olayı bizzat görüp şahit olanların anlattıklarına göre şeytanın görüntüsü çirkin elleri büyük ağzı ise bir hayvan ağzı gibidir.

Peygamberimiz ona insanlara ne tür tuzaklar kurduğunu ve en çok kimlerden nefret ettiğini sorar. Şeytanda bu soruları cevaplar.

Sonrasında peygamberimiz şeytana seninle buraya gelen ve mescidin kapısında duran kimdir ?

Ey lanetli iblis diye sorar. Şeytan ise benimle gelen oğullarımdan bir tanesi olan Mihrez El Ahmer’dir diye cevap verir.

Bu olayda anlatılan tarihlere göre cin padişahı mihrez’in insan şeklinde göründüğünden bahsedilmektedir. Başka bir olay ise görüştüğüm bir hüddam tarafından şu şekilde anlatılıyor.

Cin musallatına uğramış bir kadın bana getirilmişti. Kadın kendi ailesine saldırmış çocuklarını boğmak üzereyken kocası ve komşuları tarafından son anda durdurulmuştur. Bana geldiğinde gözleri kan çanağı derisi ise çok sertti. Musallat olan cinin çıkmaya niyeti olmadığı için bir ayna vesilesiyle yakmak zorunda kaldım.

Cini yaktıktan sonra kadın rahatladı. Eski haline döndü. Fakat bir gece sonra kadının kocası uyandığında neredeyse bütün kemikleri kırılmış derisi mosmor bir haldeydi. Zaten o gün içindede öldü. Bunun nedenini düşünürken uyuya kalmışım. Rüyamda ise bütün cinlerin en acımasızı ve en güçlüsü karşımdaydı. Yani cin padişahı mihrez.

Bana dönerek yaktığımız cinin kendi çocuklarından olduğunu ve bunun cezasının verildiğini söyledi. Görüldüğü gibi cin padişahı Mihrez’in bir çok çocuğu olmasıda onun bazı olaylara dahil olmasına neden olabiliyor. Fakat bu gibi olaylar yani cin padişahlarının bizzat müdahale edeceği vakalar uzun yıllarda bir kendi yakınlarına dokunulursa görülebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here