Ana sayfa Cin kabileleri Nusaybin Cin Padişahı Mürre

Nusaybin Cin Padişahı Mürre

15348
4
PAYLAŞ
Nusaybin Cin Padişahı Mürre

Nusaybin cin padişahı Mürre, Cinlerde insanlar gibi kabileler halinde yaşadıkları için her kabileyide yöneten cinniler vardır. Ancak bu cinnilerin üzerindede bir takım güçler vardır. Onlarada eski alimlerin kitaplarında cin padişahları denir. Mürre cin padişahları arasında müslüman olanlardandır. Onun hikayesi en eski peygamberlere kadar uzanmaktadır. Nusaybin cin padişahı mürre. Şeytan Allah’a isyan ettiğinde onun peşine takılmış ve kafirliği seçmiştir. Sonraları ise Peygamberimiz Hz.Muhammed efendimiz ile karşılaşmış onunla konuştuktan sonrada müslüman olan cinnilerdendir.

Bu olay Kur’an-ı Kerim’de şöyle anlatılmaktadır “Hani biz cinlerden bir grubu Kur’an-ı Kerim dinlemeye sana yöneltmiştik. Kur’an dinlemeye geldiklerinde birbirlerine susun, demişlerdi. (Kur’an-ı Kerim okunuşu) tamamlanınca kendi toplumlarına birer uyarıcı olarak döndüler.” (Ahkâf 29) İşte bu olaya şahit olan cinniler arasında Nusaybin cin padişahı mürre de vardı. Ve Müslümanlığı seçti. Bir sahabe ise cin padişahı mürrenin Peygamberimiz ile görüşmesini şöyle anlatıyor;

Bir gece peygamberimiz mescitte tek başına sabah namazını bekliyordu yanında sadece ben vardım. Çünkü mescidin temizliğini bakımını ben yapardım. Sonra bana saklanmamı onun olduğu yere dönmememi söyledi.Bir süre sonra dayanamayıp onun olduğu yere baktım. La ilahe illallah ilk defa gördüğüm kısa boylu siyah renkli ve iri yarı elleri olan bir varlık peygamberimizle birlikte namaz kılıyordu. O konuşamaz kıpırdayamaz oldum.

Bu varlık gittikten sonra peygamberimiz yanıma gelerek. Sana bakmamanı söylememişmiydim dedi sonrada beni iyileştirdi. bende kendisinden özür diledim. O gelenin kim olduğunu sorduğumda ise Mürre isimli kafir bir cinni olduğunu ve Kur’an-ı Kerim’i duyunca müslüman olmak için peygamberin yanına geldiğini söyledi.

Mürre cinniler arasında en güçlülerden biridir. Öyle ki emri altında bulunan bir çok kafir ve müslüman cin vardır. Sayıları tam olarak bilinmemektedir.Onun emri altındaki cinlere Nusaybin cinleride denir. Bugün cin tepesi olarak bilinen bölgede yaşamaktadırlar. Cin tepesi ise şu an Türkiye topraklarında olup psikolojik sorunları olan insanların iyileşmek için bir gece geçirdikleri bir yerdir.

Cin Tepesi

Cin padişahları diğer cinler gibi sıradan insanlarla ile iletişim kurmazlar.
Sadece Hüddamlarla azda olsa görüştükleri bilinir.
Bu konuyu sordum ve Adapazarı civarında yaşayan bir hüddam Nusaybin cin padişahı mürre ile yaşadığı anıyı bana şu şekilde anlattı;

1999 yılında gölcükte yaşıyordum. O gece ise herkes için kara geceydi çünkü o gece büyük bir deprem olmuş ve 17 bin kişi hayatını kaybetmişti. O sırada benim oturduğum sokakta yerin altına çökmüştü. Apartman denizin altında kalmıştı bende bilincimi yitirmiştim. Gözümü açtığım da öldüğümü sanmıştım çünkü denizin onlarca metre altındaydım komşularımın ölmüş bedenlerini görüyordum.

İçimden sürekli ‘La ilahe illallah’ derken bir takım daha önce görmedigim bazı varlıkların orada gezindiklerini fark ettim. Kimdi onlar denizin altında neler yapıyorlardı anlam veremedim. Fakat anladım ki ölmüştüm o sırada bu ne olduklarına anlam veremediğim varlıklar arasından tanıdığım, bildiğim bir yüzü gördüm.

O cin padişahlarından Mürre idi yanıma gelip birşeyler söyledi. Sonrasını hatırlamıyorum gözümü açtığım da hastanedeydim bana anlatılana göre bedenim kara vurmuş acil yardım ekipleride yaşadığımı fark edip beni alıp hastaneye getirmişler. Cinler insanlara pek yardım etmeyi sevmezler. Ancan şunu söyleyebilirim ki cin padişahı mürre’nin neden bana yardım ettiği bir sır olarak benimle kalacak.

1999 depremi

1999 Gölcük Depremi (17 Ağustos)

Bir başka olay ise Nusaybinde yaşanmıştır.
Yaşlı bir kadının anlattıkları ise insanın tüylerini diken diken edicek cinsten yaşlı kadının anlattıkları şunlardır;

Küçüktüm babam Nusaybinde hocaydı. Hastalar şifa arayanlar babama gelir doktorların çözemediği işler için dua isterlerdi. Bazen de zincirlere bağlanmış delirdiği için çevresindekilere bile saldıran zincirlerle bile zor zapdedilen insanlar babama gelir. Babamın yaptığı şeylerden sonra iyi olarak evlerine dönerlerdi. Bir keresinde köyden uzakta ki bir tepenin yakınında bulunan evimizin bahçesinden bir keçi sürüsü geçti ben korkmuştum.

Çünkü bu siyah keçilerin olduğu sürü geçerken babam kardeşlerim ve benim içeri girerek çıkmamamızı söyledi. Bizde içeri girdik annem kapıyı kitledi bir süre sonra babamın keçilere hiç anlamadığım bir dille seslendiğini duydum. Bu siyah keçiler gidip babam eve girdiğin de babamın yüzünde gülümseme vardı. Anneme dönüp Mürre gelmiş dedi. Mürre’nin bir cinni oldugunu hatta bir cin padişahı olduğunu yıllar sonra annemden öğrendim.

Eski insanların yazdığı kitaplarda cinlere dair birçok bilgi verilmiştir. Bunlardan bazıları da cinlerin uzun yıllardır yaşadıklarıdır. Cin padişahları da kıyamete kadar yaşayacaklardır. Yazılı kaynaklarda anlatılan diğer bilgiler ise Mürre isimli cin padişahının ve diğer padişahlarının boylarının,görüntülerinin kendi istedikleri şekilde değiştirildikleridir. Peygamberler ve hüddam’lar dışında hiç bir insanın cin padişahlarının gerçek görünüşlerini de bilmediği anlatılır.

4 YORUMLAR

  1. Anlatım çok sadece anlaşılır teşekkür ederim. Ancak bu bilgilere nereden ulaştığınızı merak ediyorum..

  2. mürre rahmetullahualeyh vefat etmiştir burada kıyamete kadar yaşayacak lafzı yanlıştır böyle bir delil veya her hangi bir rivayet yoktur.HZ ALLAH TÜM MÜSLÜMAN OLUP VEFAT EDEN İNSAN VE CİN KARDEŞLERİMİZE RAHMET ETSİN VESSELAM….

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here