Ana sayfa Cin kabileleri Zülmanlar, Zülman Cinleri

Zülmanlar, Zülman Cinleri

6646
1
PAYLAŞ
Zülmanlar

Zülmanlar, Bu sözler onlardan korunmak için eski Araplar ve İbraniler tarafından okunurdu. Zülmanlar Süleyman Peygamberin lanet ettigi cin toplulugu eski insanlar onlara çöl cinleri yada çöl zülmanileri isimleri vermişlerdi. Anlattıklarına göre görünüşleri insanlara çok benzesede boyları çok uzundur. Diğer cin toplulukları gibi sayısı çok değildir.

Görüldüklerinde ya tek başına yada birkaç zülman cinleri bir arada olurlar. İmam Runevi’nin anlattıklarına göre Arabistan çöllerinde yada bu çöllere yakın yerlerde yaşıyorlar. Eski Araplar Yemen’e giden kervanların Zülmanlar’a denk gelmesinden korktukları için her devenin boynuna Kur’an-ı Kerim asmışlardır.

Çünkü onların inancında çölde yaşayan zülman cinleri gece bazı vakitler gelerek hayvanları ürküttükleri ve hayvanları hatta bazı develeri delirttikleri oluyormuş. Birçok kervan Mekke ve Yemen arasında kaybolmuş ve izlerine de bir daha rastlanamamıstır.

Zülmanlar

Bu konuda anlatılan bir olayda şu şekildedir;

Ben Hatayda yaşıyorum küçüklüğüm de yatsı ezanından sonra camlardan bakmama babannem izin vermezdi. Bir gece yağmur sesine uyandım evin içinde dolaşırken evimizin yan tarafındaki çalılık arazide bir takım kıpırdamalar olduğunu fark ettim. Cama doğru yaklaşırken olayı anlamaya çalıştım. Bir kaç uzun boylu iri yarı varlık otların arasında yürüyordu bu iri yarı adamların böylesine yağmurlu havada neden çalıların arasında gezindiğini anlamaya çalışırken beni fark ettiler ve cama doğru yaklaştılar.

Bana bakmaya çalıştılar bir tanesi pencelerimizin yanına yaklaşarak camı tıklattı ve benim dışarı gelmemi işaret etti. O sırada babannem benim kolumdan tutup pencereden uzaklaştırdı ve uyumamı söyledi. Bende korkuyla babaanneme sarılarak uyumaya çalıştım. Babaannemde yanımda Ayetel Kursi okumaya başladı. Birkaç defa pencereye vurduktan sonra sesler kesildi.

Aradan birkaç yıl geçip yaşım ilerlediğinde Babaannem’e o gün gelenlerin kimler olduğunu ve beni neden dışarı cağırdıklarını sordum. Babannemde bana onların zülmanlar olduğunu ve eğer dışarı çıksaydım beni götüreceklerini söyledi. Öğrendiğime göre buralarda bir kaç defa gözükmüşlerdir. Hayatta yaşayan bazı insanlar onlara çöl cinleri araplar ise onlara Zülmanlar diyorlarmış.

Bu konuda anlatılan olaylardan diğeri ise şöyledir;

Kervanlarla Mekkeden Yemene doğru yola çıktık. 20 deve ve 60 kişilik bir kervanlık ve yola çıktık. 2. günün gecesinde dinlenmek için çadırımızı kurduk. Herkes çadırına dinlenmek için çadırına geçmişti ki nöbetçi beni uyandırdı.

Bir takım sesler duyduğunu söyledi. Ben ve yanımdakiler toplanarak sesleri dinlemeye başladık. Uğultulu konuşmalar uzaktan kulaklarımıza geliyordu. Bir kaç tane uzun boylu iri yarı adamların kervanımıza geldiklerini fark ettik. Yanımıza gelip suyumuz ve yiyeceğimizin olup olmadığını sordular. Onlara ikramda bulunduktan sonra gittiler.

Bu adamların boyları uzun tenleri ise açık renkliydi. Gözlerin bakmaya ise hiçbirimiz cesaret edememiştik.. Adamlar gittikten sonra çadırlarımıza çekilip uyuduk. Uyandığımızda ise kervandaki bütün develer ölmüştü. Bizde Mekkeye geri dönerek durumu halife Ebu Bekir’e anlattık.

Uzun boylu iri yarı birkaç adamın geldiğini ve sonrasında develerimizin öldüğünü söyledim. Oda bana ziyaretinize gelenler Allah’ın lanetlediği cinlerin geldiğini söyledi ve eğer siz ikramda bulunmasaydınız Mekkeye bir daha dönemezdiniz dedi. Çölde yaşayan bedeviler günümüzde dahi su kaynaklarının yakınına çadır kurmazlar. Çünkü inanışlarına göre su kaynaklarının yakınlarında yılan akrep olur. Zülmanlar çadırlarda ki çocuklara hastalık yayar yada götürürlermiş.

İmam Runevi’nin anlattıklarına göre Süleyman Peygamberi dinlemedikleri için Allah tarafından lanetlenen zülman cinleri muska tılsım bulunan evlere gelir. Bu muska ve tılsımları hatta evdeki altın ve bazı değerli eşyaları alıp götürürler. Bir kuyunun dibine yada cinnilerden bir takım varlıklarında yattığı mezarlıklara gömerlermiş. Aynı zamanda zülmanlar hiçbir cin davetine yanıt vermedikleri için çağırıldıklarında da asla gelmezler.

En tehlikeli cin kabilelerinden biri olan Zuzula Cin Kabilesi konumuzu inceleyebilirsiniz.

1 YORUM

  1. Geçtiğimiz yaz, gece yarısı uyuduğum sırada odanın kapısı açıldı ve içeri altın gibi saçları olan çok güzel bir kadın ve bir adam girdiler ama hemen çıktılar. Sonra baktım ki kıyafetlerim yere atılıp ters çevrilmiş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here